Чим відрізняється моторна олива 10 в 30 від 10 в 40?

Водій сам вирішує, коли краще міняти моторне мастило - у міру проходження ТО, досягнення ліміту за пробігом або в момент появи підозрілих ознак. Клієнтам АТЛ пропонуються всі найпоширеніші види моторних олив. Всю значущу інформацію про найбільш затребуване масло 10W30 легко дізнатися в картці товару, в бесіді з менеджером особисто або онлайн. Близьким за своїми властивостями виступає продукт 10W40, але відмінності все ж присутні. У них потрібно розбиратися, щоб розкривати властивості розхідника на своїй машині повною мірою.

Виробники вказують в'язкість, а також температурний діапазон, де початковий стан продукту зберігається. Матеріали універсального типу не надто густіють за низьких температур, і не розріджуються за високої температури. Саме тому продукт у відриві від характеристик самої машини і зовнішніми погодними умовами підбирати не рекомендується.

Маркування моторних олив

Порівнювані види мастил можна відносити в одну групу як мінімум за першим показником. Значення 10 говорить про те, як продукт спрацьовує за низької температури. Що менше число, то краще продукт ллється при мінусовій температурі. Ця продукція ллється в холод не так швидко, як продукція з маркуванням 5, але символ W, як і раніше, означає можливість експлуатації в зимовий час. Друга цифра означає швидкість потрапляння мастила в функціонуючий мотор, за високих температур.

За своїми робочими властивостями, масло 10W30 є близьким до 10W40, тому завжди є шанс помилитися в підборі. За перших сумнівів краще проконсультуватися з менеджерами АТЛ, вказуючи свою машину та умови її експлуатації.

Масло 10W30 у різних сценаріях

Тут має сенс відштовхуватися від клімату в регіоні. Різниця в такому:

  1. Регіони зі спекотним кліматом вимагають використання продукції з маркуванням 10W40. Крім власного тепла від двигуна, мастило компенсуватиме спеку на вулиці, рівномірно відводячи надлишки тепла.
  2. Для регіону із затяжною і суворою зимою краще віддавати перевагу 10W30.
  3. За інших рівних, де погода змінюється динамічно, є сенс перестрахуватися і взяти продукт із маркуванням 10W40.

Є різниця і в поточному пробігу транспортного засобу. Зношені мотори вимагають заливки матеріалів з більшим ступенем в'язкості. Тому потрібно шукати в каталогах саме 10W40. Заявлені характеристики мастила зменшать зазори деталей, що контактують, а також підтримають потрібний рівень тиску в системі змащення. Для нових машин подібна в'язкість є надлишковою.

UK