Нестійкість ситуації у фінансовій сфері впродовж останніх років змушує замислитися про різноманітні, часом, і не зовсім приємні розв'язання питань не лише банківських вкладників. Хоча боржники, можливо, очікують на банкрутство банку. Але спокушатися, що вдасться уникнути своїх виплат і розпрощатися зі своїми кредиторами завчасно не варто. Тож якщо брали кредит на авто в Києвіто виплачувати його доведеться все одно. Навіть якщо банк на межі розвалу, а ваші документи втрачено при швидкому згортанні справ.
Такого щастя не станеться, бо процедура оголошення фінансової установи банкрутом вельми складна, і займає, часом, кілька місяців або навіть рік. За цей час ви вже встигнете розплатитися зі своїм кредитором або ж стати клієнтом іншої установи, яка викупить усі права на укладені кредити.
Отже, наївні позичальники вже зрозуміли, що офіційне банкрутство не настає в один момент, спочатку проходить процедура санації. У тому разі, якщо санатор не в змозі впоратися з поставленим завданням, від держави призначається адміністратор. Його завдання - вивести фінансову установу, яка перебуває на межі розвалу, з цієї небезпечної ситуації. І тільки в тому разі, якщо всі вжиті заходи виявилися неспроможними, можна починати безпосередньо "банкрутство". І до настання цього самого моменту ніяких незвичайних змін у роботі фінансової установи взагалі не спостерігається, а позичальники, зі свого боку, зобов'язані дотримуватися всіх узятих на себе зобов'язань ретельно і скрупульозно, як за звичайного режиму роботи банку. Інакше, доведеться зіткнутися зі штрафними санкціями.
Не варто радіти позичальникам навіть у тому випадку, якщо процес ліквідації організації, що видала кредит, уже почався. Ліквідатор, який призначений для банку-банкрута, обов'язково займеться стягненням заборгованостей з усіх боржників. Тож не спокушайтеся: ні забувати про борг, ні прощати його ніхто не збирається. Навіть надій плекати не варто. Єдиним варіантом може стати втрата документів, але відсоток імовірності такого розкладу мізерно малий.
Єдиною радістю платників може стати те, що відразу ж після оголошення банкрутства банку скасовуються всі штрафи за прострочення платежів. Так що з поверненням боргів можна почекати. Певною мірою, це виграшна ситуація, тому що гроші з кожним днем знецінюються.
Але особливо радіти не варто ще й тому, що відсотки за кредитом, у будь-якому разі, залишаться тими самими. Вони будуть нараховані ліквідаторами до сплати за тими ставками, які було прописано під час складання кредитного договору. Банківський борг просто переходить до іншої банківської структури, яка і проінформує позичальника про всі зміни в реквізитах, і виплати підуть у тому ж порядку далі. Після встановлення зв'язку нового власника зі своїми боржниками, одразу ж знову набувають чинності всі умови договору, які стосуються відсотків, штрафів і пені. Тож мало купити Nissan Patrol у кредит, з ним доведеться повністю розраховуватися, навіть якщо банк збанкрутує.
Отже, позичальники не можуть сподіватися на те, що кредит якимось дивовижним чином випарується або зникне. Ні, навіть в умовах кризи з ним доведеться розплачуватися.