Як підібрати зарядний пристрій для авто

Акумулятори авто доволі вибагливі та потребують частої «взаємодії». Їх необхідно регулярно підзаряджати, і робити це правильно, аби подовжити термін використання та вберегти водія від неочікуваних проблем. Допомагають у цьому пристрої, які варто підбирати під конкретну модель батареї та враховувати багато нюансів.

Типи зарядних пристроїв

Існує два типи гаджетів, які допомагають, якщо двигун не заводиться через акумулятор. Різні зарядні пристрої живлять акумулятор. Окрема категорія - пуско-зарядні пристрої, наприклад, стартер для авто Джам який може і запустити двигун, і підзарядити батарею. Їх зазвичай тримають у машині на випадок екстрених ситуацій. Зарядні пристрої поділяються на:

  1. трансформаторні;
  2. імпульсні;
  3. пуско-зарядні;
  4. бустери.

У кожного варіанта є свої переваги та недоліки.

Трансформаторні зарядні пристрої

Всередині конструкції — магнітний стрижень зі щільною обмоткою, який допомагає знизити стандартну «домашню» напругу у 220 В до 6, 12 або 24 В, залежно від потреб акумулятора. Це — стандартний і бюджетний прилад, який використовує багато автомобілістів. Серед інших плюсів — можливість регулювати струм, різна швидкість заряджання та простота конструкції. Проте трансформаторні ЗП доволі великі та важкі, а під час роботи необхідно контролювати стан батареї самостійно.

Імпульсні (інверторні) конструкції

Прилад не тільки змінює струм, а і фільтрує його. Такий гаджет перетворює напругу в імпульси, які передає на батарею. Це безпечно і не погіршує стан акумулятора. Серед плюсів — універсальність, різні системи захисту (від замикання, перевантажень тощо) та автономність роботи. Проте ці пристрої коштують дорожче і складніші в ремонті.

ПЗП і бустери

За своєю сутністю це «павербанки», які допомагають завести двигун, коли батарея сіла. Пуско-зарядні пристрої потужніші та, залежно від моделі, можуть повністю або частково відновити акумулятор. Бустери здатні лише запустити двигун. Цього достатньо, щоби почати рух, але після наступної зупинки необхідно підзарядити акумулятор іншим способом. Такі пристрої зручні в екстремальних ситуаціях, доволі дешеві та невеликі.

На що звернути увагу під час вибору

Найпростіший варіант - придбати універсальний інверторний пристрій. Він підходить для акумуляторів різної потужності. А ось трансформаторні ЗП потрібно підбирати залежно від характеристик батареї. Сила струму має становити 1/10 від ємності акумуляторної батареї. Для довгого, але максимально безпечного живлення варто починати з рівня 2-3 А. Серед корисних додаткових функцій ЗП можна виділити:

  1. десульфатацію — допомагає видаляти на пластинах акумулятора сульфатні відкладення;
  2. заряджання за низьких температур;
  3. збереження налаштувань.

Якщо це все здається складним, можна звернутися за допомогою в сервісний центр. Там підберуть пристрій, який точно не зашкодить роботі акумулятора.

UK