Економічна ситуація в країні підштовхнула фінансових аналітиків провести огляд ринку автокредитування України у 2013 роціу для того, щоб побачити тенденції на цьому ринку. Що ж вони з'ясували під час аналізу ринку кредитування автомобілів? Яких змін зазнав ринок і як це позначилося на умовах для позичальників, ми розповімо в цій статті.
З початку року на ринку автокредитування з'явилися ще дві фігури, крім великої кількості банків-лідерів. Це банки: Південний и Надра Банк.
Серед банків, які активно видавали автокредити, фігурували такі, як "Перший Український Міжнародний Банк", "Банк Кредит Дніпро", "Сбербанк Росії (Україна), "Київська Русь".
Банки, після кризи восени 2011 року, яка була пов'язана з нестачею гривневої ліквідності, уже на початку 2013 починали розвивати сегмент автокредитування.
Спостерігалося активне користування кредитами на авто фізичними особами, у зв'язку з тим, що деякі банки знижували відсоткові ставки і збільшували строки за кредитами. На думку аналітиків, така тенденція з'явилася через те, що на ринку кредитування, на сьогоднішній день, спостерігається велика конкуренція. Банки борються за свого клієнта і пропонують вигідніші програми для позичальників.
Причина, через яку банки обирають автокредитування, як першочерговий напрямок, криється в тому, що строки погашення цього виду кредиту становлять не більше 2,5-3 років у середньому по Україні. Плюс, такий кредит забезпечений якою-небудь заставою, що знижує ризики банку.
Конкуренція серед банків-лідерів відбилася і на сумі початкового внеску за автомобіль. Багато банків встановлювали його величину, що дорівнює 20-30% від вартості авто, тоді як у 2012 році, нижче, ніж 40% жоден банк не пропонував.
Умови автокредитування для позичальників помітно покращилися, що свідчить про розвиток цього виду кредитування в Україні. З цієї причини українці стали активно брати в кредит дорожчі автомобілі. Наприкінці 2011-початку 2012 ситуація була інша: найбільше автокредитів припадало на дешеві автомобілі, зокрема вживані.
Порівняно з 2012 роком, кількість угод за автокредитами зросла приблизно на 12%.
Огляд ринку автокредитування в Україні прояснив для фінансових аналітиків багато моментів. Ситуація на ринку потроху стабілізується, завдяки просуванню банками вигідних програм для позичальників.